Marka:WINKEL

WINKEL Sıvı Gres Yağı

2,31 +KDV

WINKEL Zincir Gres Spreyi, sürtünmeye ve suya dayanıklı, çok amaçlı yağlayıcı özellikli şeffaf, yapışkan, akmayan sıvı gres yağı spreyidir

1000 adet stokta

WINKEL Sıvı Gres Yağı 2,31 +KDV

WINKEL Zincir Gres Spreyi, Sürtünmeye ve suya dayanıklı, yağlayıcı özellikli şeffaf, yapışkan, akmayan yağlama spreyidir. Sıvı Gres Yağı, ağır iş makinaları ve forkliftlerde, dişli ve zincir sistemlerinde ve tüm hareketli parçaların uzun süreli yağlanmasında kullanılır. Çok Amaçlı Yağlayıcı, yüksek verimli yağlayıcı ve korozyon önleyici. Parçaların ömrünü uzatır, sessiz ve verimli çalışmasını sağlar.

Sıvı Gres Yağı Nedir?

Tüm hareketli parçalarda üstün yağlama ve koruma sağlar. Ağır hizmet tipi makineler ve forkliftler ayrıca zincir ve dişli sistemlerinde parçaların uzun süreli yağlanmasını sağlar. Mükemmel yağlayıcı ve korozyon önleyici yapışkan içeren sprey gres; dişliler, motosiklet ve bisiklet zincirleri ve her türlü mekanik sistemler. Suyu iter, aşınmayı azaltır, yağlanan parçaların ömrünü uzatır. Kayar yağ tüm uygulamalara göre kullanım kolaylığı sağlar.

Sıvı Gres, katı bir gresin avantajlarını yağlama yağının avantajlarıyla birleştiren çok amaçlı bir yağlayıcıdır. Püskürtülecek kadar akışkandır, ancak bir sıvı gibi tahliye akıp gitmeyecektir. Erişilemeyen yerlere nüfuz etme kabiliyeti nedeniyle geleneksel greslere göre birçok avantajı vardır.
WINKEL Zincir Gres Spreyi, her yağlama noktasına uygulanmalıdır ve kapalı mekanizmalara giriş için idealdir. Fırça, gres tabancası veya yağ dağıtan yağlama sistemleri ile uygulanabilir.

Yağlama Nedir?

Yağlama, temas halindeki hareketli yüzeyler arasında sürtünmeyi azaltan bir filmin eklenmesiyle sürtünme ve aşınmanın kontrolüdür. Kullanılan yağlayıcı sıvı, katı veya sıvı-katı bir madde olabilir.

Bu geçerli bir tanım olmasına rağmen, yağlamanın gerçekte elde ettiği her şeyi gerçekleştirememektedir.

Bir yüzeyi yağlamak için birçok farklı madde kullanılabilir. Yağ ve gres en yaygın olanlarıdır. Gres, yağdan ve kıvamını elde etmek için bir koyulaştırıcı maddeden oluşurken, aslında yağlayan şey yağdır. Yağlar sentetik, bitkisel veya mineral bazlı olabileceği gibi bunların bir kombinasyonu da olabilir.

Uygulama, yaygın olarak baz yağ olarak adlandırılan hangi yağın kullanılması gerektiğini belirler. Aşırı koşullarda, sentetik yağlar faydalı olabilir. Çevrenin söz konusu olduğu durumlarda, bitkisel baz yağlar kullanılabilir.

Sıvı Gres Yağı, Çok amaçlı Yağlayıcı, Zincir Gres Spreyi

Yağ içeren yağlayıcılar, baz yağın içindeki özellikleri artıran, ekleyen veya bastıran katkı maddelerine sahiptir. Katkı maddesi miktarı, yağın tipine ve kullanılacağı uygulamaya bağlıdır. Örneğin, motor yağına bir dağıtıcı eklenmiş olabilir.

Bir dağıtıcı, dolaşım üzerine filtre tarafından uzaklaştırılmak üzere bir araya toplanmış çözünmeyen maddeyi tutar. Soğuktan sıcağa aşırı sıcaklıklara maruz kalan ortamlarda, bir viskozite indeksi (VI) geliştiricisi eklenebilir. Bu katkı maddeleri, soğuk koşullarda bir arada kalan ve daha sıcak ortamlarda çözülen uzun organik moleküllerdir.

Bu işlem, yağın viskozitesini değiştirir ve yüksek sıcaklık özelliklerini korurken soğuk koşullarda daha iyi akmasını sağlar. Katkı maddeleriyle ilgili tek sorun, tükenebilmeleridir ve bunları yeterli seviyelere geri getirmek için genellikle yağ hacminin değiştirilmesi gerekir.

Yazı Kaynağı: Machinery Lubrication

Marka

WINKEL

WINKEL 2001 yılından bu yana, MRO ve OEM sektörlerine Avrupa standartlarında “mühendislik yapıştırıcıları, tamir epoksileri, bakım/koruyucu bakım amaçlı aerosol ürünleri” üretmektedir. Ayrıca bu ürün gruplarında sektörün öncü kuruluşlarına “Private Label” üretim yapmaktadır.Firmamız yurt içinde ve yurtdışındaki yaygın distribütör ağı vasıtası ile, “Sistemin Vazgeçilmez Parçası” sloganı altında endüstrinin farklı alanlarındaki sorunlara çözüm üreten bir mühendislik firması olarak sektörün önde gelen firmalarından biri konumundadır. Hedefimiz; İşletmenizdeki plansız duruşlarınızı minimuma indirmek Bakım/üretim personelinize sürdürülebilir beceriler kazandırmak Bakım maliyetlerinizi düşürmek.

Ek bilgi

Marka

WINKEL

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.