Teklif İste

bilgi@teknikdunya.com

Endüstride Winkel Kimyasalları

 • Endüstride Winkel Kimyasalları

Winkel Endüstriyel ve Sanayi Bakım, Onarım ve Üretim Kimyasalları

Winkel Hakkında;

Winkel Gmbh firması 2000'li yılların ortasında Euskirchen'de kurulmuştur. Endüstri, otomotiv, inşaat gibi sektörlere kimyasal ve teknik ürünler üreten bir firmadır.

Winkel ürün gamında; Aerosoller, yapıştırıcılar, yüzey tekniği yağlama, gres ve hijyen ürünleri bulunur.

Winkel yurtdışında bir çok ülkeye temsilcilikler yolu ile disbritörlükler vermekte olup,ayrıca Private Label olarak birçok markaya ürün yapmaktadır.

Firmamızın amacı iç ve dış piyasadaki kişi ve firmalara isteğe bağlı özel ürünler yapmaktadır. Winkel iyimser, çalışkan ve sorumluluk anlayışıyla müşterilerini mutlu eder.


Winkel ürün grubunda;

A) Yapıştırıcı Grubu:

Bu grup içerisindeki ürünler sanayi ve endüstriyel tesislerde ve çeşitli sektörlerdeki üretimlerde sıkça kullanılmaktadır.

 • Onarım: Fabrikaların duruşlarını en aza indirmek ve Duruş bakım sürelerini kısaltmak için; EpoksiMMAAkrilik ve Yağlayıcı ürünler gamıdır. Özellikle epoksi metal dolgulu ürünler bir çok yerde kaynağa ikame edecek kalite ve sağlamlıktadır. Bozulmuş ve aşınmış parçaların hızlıca onarımında metal dolgulu onarım kitlerinin kullanılması, makine elemanlarının ömrünü uzatmaktadır. Bu yönüyle Ekonomik, Kolay ve Hızlıdır.


 • Yapıştırma: Bir çok epoksi ve akrilik yapıştırıcı çeşidi ile filtre, sağlık, medikal, gıda, otomotiv, yedek parça, imalat ve aksesuar gibi bir çok sektörde farklı materyallerin birbirine kolayca yapıştırılması ile hızlı ve kolay çözümler sunar. Hızla gelişen yapıştırıcı teknolojisindeki ürünleri hızlıca sertifiye eder ve kullanıcıya sunar.


 • Yenileme ve Kaplama: Denizcilik, Maden, Çimento, Elektrik Üretimi, Demir-Çelik ve Hadde sektörlerinde aşınmanın yüksek olduğu tesislerde aşınan parçaların yenilenmesi ve yeniden şekillendirilmesi. Aşınmaların önlenmesi ve geciktirilmesine yönelik epoksi ve seramik katkılı kaplama ve aşınma önleyici ürünleri ile sektördeki birçok firma ve tesiste maliyetleri düşürüp onarım sürelerini kısaltmaktadır. Bu yönüyle ekonomik ve kolay kullanışlıdır.


B) NSF Onaylı Endüstriyel Ürünler

Özellikle gıda, gıda paketleme, medikal, sağlık ve hastane endüstrisinde kullanılan makine ve ekipmanlarının temizlenmesi, bakımı ve tamiratında kullanılan H1-NSF onaylı ürünlerdir. 

 • Temizleme: Gıda, gıda paketleme, medikal, sağlık ve hastane endüstrisinde kullanılan makine ve ekipmanlarının temizlenmesi için çok amaçlı sprey ya da daha büyük dökülebilir ambalajlarda kir giderme ve kir tutmama amaçlı ürünlerdir. Paslanmaz ekipmanların bakımında, Kaynak sonrası işlemlerde ve genel kullanımındaki temizliğinde kullanılan güvenli, sağlığa zararı olmayan hassas ürünlerdir.


 • Bakım: Birçok sektörde gıda veya insana temas eden ürünlerin kendisinde ya da üretiminde ve bakımında kullanılan genel amaçlı gresler, yağlama spreyleri, montaj pastaları gibi çok amaçlı endüstriyel ürünlerdir.


C) Aerosol Teknik Spreyler:

Aerosol spreyler, Yüzyılın ortasından bu yana hayatımızı kolaylaştıran hızlı ve güvenli ürünlerdir. Bu ürünlerin içerisinde; metallerin kaplanması, metallerin yağlanması, metallerin paslarının sökülmesi, metallerin tespiti ve sabitlenmesi, metallerin boyanması ve korunması için birçok aerosol imal edilmiştir.

 • Metal Kaplama Spreyleri: Metallerin hava şartlarından sudan, nemden ve pastan korunması için kaplanması gerekir. Metal cinsine ve Metalin kullanıldığı yere göre bu işlem farklılık gösterir. İNOX ve KROM metallerin kaynak sonrası yüzey temizlenmesi ve kaplanması için İNOX SPREYLER, İNOX BAKIM SPREYLERİ, ÇİNKO SPREYLERİ tercih edilmektedir. SAÇ, DEMİR ve PROFİL kaplanması için özellikle çinko sprey veya Galveniz sprey adıyla bilinen sprey türü kullanılır. Bu spreyler metalin hava ve su ile temasını keserek metali korur. Aynı ürünler sıcaklık, asidik ortam ve tuza da dayanıklıdır. Alüminyum, Krom, Bakır, Pirinç gibi metallerin de değişik şartlardan korunmaya ihtiyacı vardır. Her biri için: Alüminyum Sprey, Bakır Sprey, Pirinç Sprey, Sarı Sprey gibi ürünler tercih edilmektedir.


 • Yağlayıcı ve Pas Sökücü Spreyler: Yağlama ve Pas sökme ayrı ayrı istendiği gibi özellikle bakım ekiplerinin tercihi Multi-Sprey'lerdir. yağlama, Pas sökme, Su itme, Pastan koruma gibi özellikleri bir arada bulunduran çok amaçlı sprey grupları da mevcuttur. Yağlama da esas istenen yağın kullanıldığı yüzeyde bir yağ filmi oluşturarak kalmasıdır. Genelde bunun için Sıvı gres adıyla bilinen yüzeye yapışan ürünler tercih edilmektedir. Sıvı Gresler: yapışkan, lityumlu, MOS2 gibi katkılarla yerine göre tercih edilir. Bununla birlikte kuru film yağlayıcılar denilen iz bırakmayan teflon ile kaplanan kuvvetli ve uzun ömürlü ürünler ayrıca Yüksek basınçlı yağlanma gerektiren yüzeylerde de Basınca dayanıklı WINKEL WW 3000 Sıvı Gres mevcuttur.


D)Temizleme-Bakım-Tespit Ürünleri:

Metal yüzeyler, Basınçlı temizleme, Boya-Cila-Conta çıkarıcı, Klima, LCD Ekran, Etiket temizleme, Multi köpük sprey ve Kontak Spreyler gibi çeşitli kullanımlara özgü profesyonel temizlik ve tespit ürünleridir.

 • Temizleme: Çeşitli materyallerin (metal, plastik, paslanmaz çelik, kauçuk gibi) temizlenmesinde, Kontakların giderilmesinde kullanılan sprey grubudur. WINKEL Kontak Sprey devre kartlarının üzerindeki akım iletkenliğinin iyileştirilmesi ve kontakların giderilmesi için kullanılır. Aşırı kirlenmiş yüzeylerin temizlenmesinde KETON içerikli WINKEL Multi-Köpük Spreyler kullanılır. Yüzeye bulaşmış boya, cila, yapıştırıcı, kir, pas ve tozun temizlenmesinde, WINKEL Conta Sökücü ve WINKEL Etiket Çıkarıcı ürünler müşteriler tarafından tercih edilir.


 • Bakım: Değişik birçok sektörde çalışan makine ve ekipmanların kir ve paslarının temizlenmesinde, özel yüzeylerin kullanışlı hale getirilmesinde tercih edilen WINKEL Kalıp Koruyucu SpreyWINKEL Silikon SpreyWINKEL Klima ve Havalandırma Bakım Sprey, paslanmaz ve inox yüzeyler için WINKEL Paslanmaz Bakım ve WINKEL Leke Çıkarıcı Sprey kullanılır. Hayatımızda sıklıkla kullanılan LCD Monitörler, Bilgisayar ekranları, Televizyon ve Makine Ekranları için özel olarak üretilmiş. WINKEL LCD Temizleme Spreyi tercih edilir.


 • Tespit: Kaçakların, Damlamaların ve Yırtıkların her türlü hattın kaçak arama ve tespiti için WINKEL Kaçak Arama SpreyiWINKEL Kaçak Arama Spreyi, WINKEL Duman Dedektörü Test Spreyi gibi özel imal ürünler tercih edilir.


E)Gres ve Montaj Pastaları:

Gres ve Montaj Pastaları, sürekli yağlamanın gerekli olduğu dış etkilere açık veya kapalı yağlanacak yüzeyin ya da makine elemanlarının üzerinde sürekli yağ barındırması gereken ürünlerde kullanılır.

 • Gresler: Yüzyılın başından bu yana sanayi ve endüstrideki gelişmeye paralel olarak. Makinelerin çok elemanlı ve grift hale gelmesiyle yağlama teknolojileri de aynı hıza gelişmiştir. Sektörlerin çeşitliliğine ve kullanım alanına göre Gres Yağları üretilmiştir. WINKEL Yüksek Isı Gresi gibi +700 Celcius dereceye kadar akmadan, bulaşmadan sadece yağlanan bölgede kalan gresler mevcutken. Rulmanlar gibi hassas ve hareketli parçaların yağlanmasında da WINKEL Genel Amaçlı Rulman Gresi sıklıkla tercih edilmektedir. Bu ürünler genel olarak -60 ve +200 sıcaklık aralığında kolaylıkla performans gösteren ürünlerdir. Ambalaj olarak bakıldığında Kiloluk, Litrelik, Kartuş ve Sprey gibi özel ambalajlarda sunulurlar.
 • Montaj Pastaları: Bakım ve Onarım sektöründe özellikle çimento, maden, denizcilik gibi ağır sanayi tabir ettiğimiz sektörlerde ve vana imalatında sürtünmelerin en aza indirgenmesi, paslanmanın ortadan kaldırılması, ısıya dayanıklılığın artırılması ve basınç etkisinin artırılması için Montaj Pastları kullanılır. Montaj Pastaları, seramik, bakır ve metalik içerikli olabilirler. Grafit içeren türleri de vardır. Bu ürünler sıkça sökülüp bakımı yapılan ya da paslanmadan etkilenmesi istenmeyen bakım, onarım ve montajlarda kullanılır. WINKEL Anti-Seize Seramik Montaj Pastası grafit içermez, yüksek ısıya dayanıklıdır. WINKEL Anti-Seize Bakır Montaj Pastası +1100 derece ısıya dayanıklıdır. Metal yüzeylerin birbirine kaynamasını önler. Grafit içeren ürünler özellikle sürtünme ve aşınma dayanımı gösterir. 


Yorum

Yorum Yaz

Puan Ver